Másodikos feladat.. tudnád őket ?
Nehéz a kisiskolások élete, nem elég az ezer sebből végző oktatási rendszer számtalan nyűge, még megoldhatatlan feladatokkal is traktálják őket, hogy ne legyen olyan egyszerű az élet. A lenti példát fénymásolt papíron kapták kézhez a másodikosok, és rögtön beindult az őrült összeesküvéselmélet-gyártás, hogy akkor most hol, miben jelenhetett meg a példa.
Nekünk vannak ötleteink, mindenesetre az biztos, hogy amennyiben az e kérdőszócska szerepel a mondatban úgy nehéz belőle kijelentést csinálni, persze mi már nagyon régen tanultunk ilyesmit, lehet, hogy azóta megváltoztak ezek a dolgok. Is.
És a kérdés: hogyan csinálunk KIJELENTŐ mondatot abból, hogy ?fészkét megtalálja-e a régi?? Önök tudják? Vagy ez direkt ilyen beugratós dolog, aminek az a megoldása, hogy nincs megoldása? És miért tett kérdőjelet a pirossal javító entitás (tanár?) a nincs megodás mögé? És miért számozta be pirossal a szavak sorrendjét, ha az így létrejött alakulat egy kérdőmondat lesz?
8 thoughts on “Másodikos feladat.. tudnád őket ?”
Comments are closed.
Az e kérdő szó.Tehát kijelentő mondatot nem lehet vele alkotni.Igaza van a diáknak!!!
De a diák nem dönthet az igaza felöl, ha a választ már eleve eldöntötték! …. Hej Magyarország, szabadság.. ” Bikini”
Az is megoldás, ha rájön, hogy nincs megoldás. A gyereknek tökéletesen igaza van. Kár, hogy a tanító ezt nem vette észre!
Ez egy nagyon jó megoldás volt. A feladatlapot a tanító néninek (tanító bácsinak) előtte értelmezni illett volna! Persze , ha a feladatlap írója, lektora a helyzet magaslatán állt volna, akkor ……. Na és persze kérdés, hogy mi van a feladatlap megoldókulcsában! 🙂
A tanítót kell beültetni diáknak ,ha még nem ismeri a kérdő és kijelentő mondat közti különbséget !
Van megoldás. mégpedig ennyi : A régi megtalálja .
Nagy tisztelettel Ti tudatlan majmok meg a tanár is. E fészkét megtalálja a régi. ez esetben az E betü mutató szó
gondolkozzatok el ezen
Legalább ne szólnátok hozzá okosok