Nő = Férfi ?

Annyiféle ember van, mi mégis kialakítunk különböző csoportokat a köztudatban, vagy  csak privát véleményként. Könnyen sztereotipizálunk, mint például a szőkék a buták, a kövérek csak zabálnak, a szemüvegesek okosak. De ott a két nagy csoport, a férfi és a női nem a legbeskatulyázottabb szerepekkel. Pedig azt mondják, egyenlőek. Vagy mégsem?

Ha a társadalmi egyenlőséget nézzük, mint a férfiak és nők munkával kapcsolatos problémáit, azt mondom, hogy igenis, legyen mindegy, hogy kinek mi van a lába között, ha az adott feladatot ugyanúgy el tudja végezni. Az pedig, hogy a nő feladata a háztartással és a gyerekekkel való törődés, legyen mindenkinek a személyes ügye. Vannak a családcentrikusok és karrier orientáltak.
Ne akarja egyik típus sem megváltoztatni a másikat ? viszont a társadalomnak, a jogoknak, a szabályoknak pont az a dolga, hogy mindkettőt maximálisan támogassa.

Beszéljünk egy kicsit a párkapcsolati egyenlőségről. A női, azaz a gyengébb és a férfi, vagyis az erősebbik nem szerepéről.
Kétségkívül egy kapcsolatban mindenképpen kialakul egy hierarchia. Az egyik mindig az erősebb, a ?nadrágot hordó? személy, a másik pedig az elfogadóbb.

Azonban ott vannak a nappalok is.
Én nem szeretnék maximális egyenlőséget férfiak és nők között ? had hangsúlyozzam ki még egyszer, hogy most nem a társadalmi problémákról beszélek.
Miért? Mert elvárom, hogy egy fiú előreengedjen az ajtóban. Szeretem, ha leveszi a kabátomat, vagy hagyom őt fizetni az étteremben. De utána veszek neki egy pólót, vagy valamit, amit szeretne.
Én nem cserélem ki a kiégett égőt a lámpába, mert szerintem az a férfi dolga. Bele tudok verni egy szöget a falba, de attól még megkérem a páromat, hogy csinálja meg. Mert ez neki is jó.
A férfi legyen erős és határozott, amikor a nő gyenge (vagy annak tetteti magát) , míg egy nő legyen erős, ha éppen senki nem öleli át.
Ez egy kapcsolat alapja is.
Nem kell ide semmilyen egyenlőség. Maradjon meg a férfi és a nő szerepe ebben a világban.

gender-symbols.png

Sajnos vannak kicsit eltorzult világképek.

A történelemben már a 15. századtól voltak nők ? főleg írónők- akik lázadtak az elnyomottság ellen, majd egyre többen szólalnak fel a nők mellett olyan érvekkel, hogy a nőket azért mutatják be buta, otthon ülő szépítkezős cicababáknak, mivel ok

tatásban nem részesülhettek munkát nem vállalhattak ? nem volt mit csinálniuk. Az első eredményt 1907ben érték el, Finnországban, amikor ott megkapták a nők is a választójogot. itthon 1918kor ? bár elég sok feltétellel , de szavazhattak már a nők.
A feminizmus második hulláma a 60-as években indult el, amikor a háborúban nagy szerepet válaló nőket megpróbálták visszanyomni a kertvárosi idillbe, a házi asszony szerepébe. Hát ez sokaknak nem tetszett és sikerült szépen lassan elérni, hogy ők is és ugyanolyan oktatásban részesüljenek, mint a férfiak. Dolgozhassanak, vezető szerepekhez juthassanak.

 

Később, a  90-es években alakult egy elég sokkoló dolog.
Az angol két szót használ a nemek  megkülönböztetésére. Az egyik a sex, azaz a biológiai nem, a másik pedig a gender, ami a társadalmi. A radikálisabb elmék célja, hogy megvalósítsa a gender mainstreaming ideológiát.
Hogy ez mit takar?
Konkrétan azt, hogy nincsenek nemek. Te nem lánynak születtél, hanem te majd eldöntöd, hgoy mi akarsz lenni. Nincs férfi, nő, férj, feleség, anya, apa megnevezés. Ki akarják törölni ezeket a fogalmakat. És ez nem egy új dolog, már 1995ben a pekingi világkonferencián megszavazták. Még ebben az évben az ENSZ is elkötelezte magát emellett az eszme mellett. 2008-tól ez EU olyan útmutatót adott ki munkatársainak, hogy ne használják a tanár úr, vagy tanárnő, hanem csak a tanerő kifejezést. Spanyolországban a tananyagban az áll, hogy a házasság nem tételezi fel a nemek különbözőségét. Angliában egyes elemi iskolákban megtiltották, hogy használják az apa vagy anya szavakat, mert ez diszkriminatív. Anglia, Bécs és Bajorország egyes óvodáiban is megszüntették a lányos, illetve fiús játékokat, illetve bevezették, hogy a fiúkat lányos, a lányokat fiús játékokra tanítsák, hogy így ?nemi identitásukat? kiegyensúlyozottá tegyék. Lényegében ezek szerint, csak a társadalmi nyomás miatt alakul ki a férfi és a nő szerepe.



Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én szeretek nő lenni. Nagyon is!

Szeretem, ha egy férfi átölel és vigyáz rám. Sokkal jobban biztonságban érzem magam egy férfi mellett az utcán, mint a nő mellett. Mert az ő dolga, hogy az erősebb legyen és vigyázzon rám, megvédjen, nem pedig egy nőé.
Tipikus filmes jelentben, maikor betörő van a házban ? én is biztos a férjemet küldeném le a széfbe rejtett karddal, hogy megnézze, mi történik.

Nem véletlen az sem, hogy a nők inkább vágynak hosszabb kapcsolatra, vagy kevesebb egyéjszakás kalandjuk van, mint a férfiaknak. Mert nekünk a biztos pont, a biztonság tudata fontos. És ha ehhez az kell, hogy kettes legyen a személyi számom, én felvállalom.

Hozzászólások: