Ezeket a betegségeket okozhatja B-vitamin hiány

A B-vitamin elengedhetetlen a napi egészséges életvitelhez, sőt hiánya akár olyan betegségek okozója is lehet, mint például a stroke. Természetes formában megtalálhatjuk teljes kiőrlésű gabonákban, zöldségekben, húsokban, tejtermékekben.

2015-09-14_074554

1. Védelmet nyújt a stroke ellen

Fontos szerepe van a kiegyensúlyozott anyagcserében, a bőr és a haj védelmében, de a stroketól is megvédhet. Egy 55 főből álló csoporton tesztelték, a B-vitamin hatását, a résztvevők fél éven keresztül megfelelő mennyiségű B-vitamint kaptak. Az eredmény pedig azt mutatta, hogy akár 7%-al is csökken a stroke okozta tünetek sora.

2. Megakadályozza a beriberi betegséget

A B1-vitamin hiánya szív-és érrendszeri betegségeket, emésztőrendszeri problémákat és az idegrendszer egy betegségét, a beriberit is okozhatja. Ez utóbbi leginkább az alkoholisták és alultápláltak körében közismert. A betegség tünetei közé tartozik a végtagok nehéz mozgása, járási nehézségek, szívelégtelenség. Azok akik, nagy mennyiségű alkoholt fogyasztanak, mindenképpen szedjenek B1-vitamint.

3. B-komplex migrén ellen

Főleg a B2-vitamin felelős a migrén és szürkehályog kialakulásának megakadályozásában. Ezenkívül növeli az energiaszintet, és erősíti az immunrendszert. Ajánlott kapilláris alagút szindróma, izomgörcsök és pattanásos arcbőr esetén is szedni.

4. Pellagra betegség ellen

A pellagra tünetei között említhető a hasmenés, nyálkahártya gyulladás és a demencia. Leginkább a B3-vitamin hiánya okozza ezt a betegséget. A túlzott alkoholfogyasztás is B3-vitamin hiányt okoz.

5. Fenntartja a hormonális egyensúlyt

Az összes B-vitamin fajta aktívan részt vesz a hormontermelésben, szerepük van a fejlődésben és növekedésben. A B5-vitaminnak szerepe van a zsírok és szénhidrátok energiává alakításában, ezért nagyon szükséges, hogy beillesszük a napi étrendünkbe.

6. Szívbetegségek ellen

A B6-vitamin vagy piridoxin számos kutatás alapját képezte, és arra a következtetésre jutottak a szakemberek, hogy segít csökkenteni a szívbetegségek kialakulásának kockázatát.

7. Megakadályozza a vérszegénységet

A B12-vitaminnak szerepe van a vörösvértestek termelődésében, így hiánya vérszegénységhez vezethet. Tünetei között említhetjük a gyengeséget, székrekedést, fogyást, étvágytalanságot. Mivel hatással van az idegrendszer működésére is, hiánya depressziót, zavartságot okozhat.

8. Szükséges a gyerek fejlődéséhez

A folsav és a B9-vitamin bizonyítottan nagyon fontos a terhes nők és csecsemők egészséges életvitele szempontjából. Megakadályozza a születési rendellenességeket és hozzájárul a magzat normális fejlődéséhez.

Hozzászólások: