Hogyan írsz sms-t? Ezt árulja el rólad a pasinak
A szöveges üzenetben leírtak és maga a stílus is sokat elárul a személyiségedről. Kíváncsi vagy? Akkor olvass tovább!
A személyes érintkezés varázsával nem érhet fel egy sms-ben történő beszélgetés, de ez még nem jelenti azt, hogy a szöveges üzenetváltásból ne lehetne az illető személyiségéről következtetéseket levonni.
Ha kíváncsi vagy, mit mond rólad a megírt sms-ed stílusa, akkor olvasd el a következő jellemzéseket!
Terjengős üzenetek
Az sms lényege az lenne, hogy röviden, tömören megfogalmazz valamit, amire felesleges telefonhívással reagálni, ezért az hasztalan, ha hosszan, terjengősen fogalmazod meg mondandódat. Így azt sugallod, hogy hajlamos vagy túlgondolni bizonyos dolgokat, és leragadni az apró részleteknél. Ebből a pasi messzemenő következtetéseket vonhat le arra vonatkozóan, hogy gyakran körülményes vagy, ami ijesztő lehet.
Ha túl rövid az sms
A túl rövid üzenetek pont az ellenkezőjéről árulkodnak. Egy-egy szó elküldése azt jelenti, hogy nem veszed komolyan azt, akivel beszélsz, talán magát a párkapcsolatot sem. Ez nem vet rád jó fényt a pasik szemében, ezért érdemes egy kicsit bővebb, legalább egymondatos sms-ket váltanod. Ahogyan az sem jó ha kitárulkozol, az sem jó, ha magadba zárkózol, és megközelíthetetlennek tűnsz.
Sok-sok rövidítés
Elmúltak már azok az idők, mikor a szöveges üzenetben is kiírtuk az egyes szavakat, manapság már sokkal inkább csak rövidítések segítségével kommunikálunk egymással. Ez nem gond egészen addig, amíg nem csak ilyenekből áll az üzeneted. Ha kódfejtőnek nézed a pasit, azzal azt sugallod, hogy zárkózott, nehezen megfejthető személyiség vagy. Ez természetesen nem baj, hidd el, sokan vannak így, azonban egy románc kezdetén némileg nyugtalanítólag hathat a másik félre, ha nem hagyod, hogy közelebbről is megismerjen.
Szmájlidzsungel
A hangulatot kifejező apró kis ábrákkal sem árt csínján bánni, mert a túl sok ilyen jelzés túlérzékeny személyiségre vall, aki minden érzését végletekben éli meg. A pasinak is az jöhet le az üzeneteidből, hogy szeretsz mindent kissé túldramatizálni, így nem lehet komolyan venni téged. Tehát csak óvatosan a szmájlikkal, egy üzeneten belül ne használj kettőnél többet.
Ügyelve a helyesírásra
A helyesírás fontossága mintha egyre inkább feledésbe merülne, a legtöbb embert már nem zavarja, hogy az ly hirtelen j-vé változik. Ám ha neked fontos, hogy még ilyen formában is helyesen fejezd ki magad, azzal elárulod, hogy olyan ember vagy, aki törődik a részletekkel, akinek fontos a precizitás és szabálytisztelet. Sőt, egyúttal azt is sejteted, hogy egy kapcsolatban mennyire lényegesnek tartod egymás kölcsönös tiszteletét.