ÍGY TÁVOLÍTHATOD EL A TŰZHELY FOGANTYÚJÁRÓL A ZSÍRLERAKÓDÁST, ANÉLKÜL, HOGY VEGYSZEREKET HASZNÁLNÁL!
BÁRMENNYIRE IS VIGYÁZUNK, A TŰZHELY FOGANTYÚJA EGY IDŐ UTÁN ZSÍROS LERAKÓDÁSOKKAL LESZ TELE. HA NEM TÖRÖLJÜK LE IDEJÉBEN, RÁSZÁRAD, RÁÉG, ÉS SOKKAL NEHEZEBB LESZ MEGSZABADULNUNK A PECSÉTEKTŐL. A BOLTBAN ERRE A CÉLRA SZÁMOS VEGYSZERT ÁRULNAK, AZONBAN MI MOST EGY SOKKAL KÖRNYEZET-BARÁTABB ÉS HATÉKONYABB MÓDSZERT MUTATUNK.
Életünk során számos vegyi anyagot tartalmazó szert használunk, legyen az kozmetikum, vagy akár tisztítószer, sampon, szappan, mosogatószer stb. A vegyszerek a bőrünkön keresztül felszívódva, mind a szervezetünkbe kerülnek, lerakódnak, és egy idő után számos betegség okozói lehetnek. Amennyire csak lehet óvakodjunk a vegyszer tartalmú háztartási szerektől. Manapság már számos természetes alapanyagot tartalmazó megoldás létezik. Az alábbi módszer a vártnál sokkal jobb eredményt mutat. Próbáljuk ki.
HOZZÁVALÓK:
- fültisztító pálcika
- fogkefe
- 1 csepp ánizs-ammónia
ALKALMAZÁS:
-
Mártsuk bele a fültisztító pálcikát az ánizs-ammóniába.
-
Itassuk át vele a fogantyún levő zsírosabb felületeket.
-
Ha a zsíros lerakódás erősen rá van égve a fogantyúra, dörzsöljük át egy erősebb sörtéjű fogkefével, vagy egy tiszta mosogatószivaccsal.
-
A művelet közben ajánlatos védőkesztyűt használni.
Ezt a műveletet ajánlatos a hétvégi, vagy az ünnepi főzések után alkalmazni, mert ilyenkor van a kályhának legnagyobb szüksége egy alapos tisztításra. A foltokat jó, ha azonnal letöröljük, ne halogassuk sokáig, mivel minden egyes használatkor újra és újra ráég a kályhára. Próbáljuk ki ezt a tisztítási módszert, és ajánljuk ismerőseinknek is.