Miért kéne minden éjjel a bal oldaladon aludni?
Az ókorban néhány szerzetes minden éjszaka lefekvés előtt egy pár falat elfogyasztására buzdította az embereket, amelynek gyógyító hatásáról még csak sejtéseik lehettek, de tény hogy a modern kori gyógyászat bebizonyította, hogy a régiek tudhattak valamit.
Ha a test felépítését vesszük figyelembe, akkor jól látható, hogy a domináns nyirokerek inkább a bal oldalon helyezkednek el. A testünkben található nyirokfolyadékai a mellkasi ereken keresztül távozik, amely a bal oldalt található.
A másik előnyös következménye, ha a bal oldalunkon alszunk az a következő : A gyomrunkban található gyomorsav a helyén marad, és nem a kardiális záróizomzatnál gyülemlik fel. Ha Önnek ez a záróizom kicsit lazább, esetleg refluxos, akkor kellemetlen maró érzéssel párosul a gyomorsav kicsordogálása a gyomorból.
Azonban érdemes a szervezetünkre figyelnünk, például ha ön a jelenlegi pózban kellemesen érzi magát, akkor ne változtasson rajta. A teste üzenne, ha ez nem felelne meg.
2 thoughts on “Miért kéne minden éjjel a bal oldaladon aludni?”
Comments are closed.
Ezek a cikkek egyre igenytelenebbek. Hol van egy link, utalas, barmi a temahoz kapcsolodo kutatasokrol, hogy hol lehet mindennek utananezni, miert tartsuk hitelesnek, stb? Gondolom, volt valami hattere – mondjuk egy hasonloan gagyi kulfoldi oldalrol nagyon szar magyar helyesirassal leforditott cikk lehet, vagy ilyesmi, de ennyi. Vagom en, hogy az oldal cime netbulvar, celja pedig az, hogy a paraszt idekattintson, es megjelenjen a reklam, na de akkor is… 🙁
Egy kicsit körbe kellene írni egy ilyen cikket, mert így egy nagy semminek hangzik. A baloldalas alvásnak van értelme. Legyengült szívbeteg emberek esetében jelentős könnyítést eredményez a bal oldalas alvás . Nagyon egyszerű kiindulási okai vannak, amik orvosilag is le vannak írva. Egyszerű keringetési rendszerről van szó , ami a fizikán alapszik. Bal oldalas alvásnál kevésbé terhelődik meg a szív. Jobb oldalas alvásnál pedig a szív felpumpálja a tápanyagokat. Ennek akkor van igazáboli jelentősége, ha már beteg az ember. Amíg egészséges , addig észrevehetetlen. (Ez egy kezdetleges orvosi megközelítés. Reflux – gyomorsav pedig mindkét testhelyzetben visszaáramolhat és károsodást okozhat. A cikk kevés információt tartalmaz. Orvostudományi egyetemen utána lehet nézni. Ennyiben nem lehet körül írni egy alvási pozíciót- számos esetben orvosi utasításra használnak alvási pozíciókat. Ebből a cikkből nem derül ki sok minden. Egyébként a gyomorsav egyéb alvási helyzetekben is visszaáramolhat. Mindent az emberi elme írányít még az alvási -fekvési poziciókat is. Úgy alszunk ahogy jól ” esik”. Nem dönthetünk alvási szokásainkról- A tudat alatti elme határozza meg, hogy mi jó neki és így ” fordítgatja a testünket alvás közben. 🙂 A szerzetesek pedig mindig írtak körülményeket , hogy mikor és hogyan aludtak. Sokkal részletesebbek voltak mint a mai orvosok. Linkeld be a szerzetesek által leírtakat, mert biztosan lehet tanulni belőle. Neurológus bizonyosan tisztában van az alvás jelentőségével.