A női szépség filléres kincse: a ricinusolaj

A ricinusolajat, mint gyógyszert az ősi Egyiptomtól a korai középkorig használták. Az utóbbi időben népgyógyászati szernek tekintik. A ricinusolaj hatásos lehet különféle vírusok, baktériumok, gombák és penészgombák növekedésének megakadályozásában.

Lenyűgöző a ricinusolaj baktériumellenes hatása is, azonban a kutatások nagyon apró része foglalkozott orvosi előnyeivel. Orvosi alkalmazásként a haj helyreállításához használják (1 rész olaj és 10 rész gabona alkohol), székrekedés, bőrfekélyek, néhány fertőző nőgyógyászati állapot és szem irritációk kezelésére.

A ricinusolaj Indiából ered, ahol kiterjedten alkalmazzák minden tipusú emésztőrendszeri probléma, így székrekedés, gyulladásos bélbetegség kezelésére, vese- és hüvelyfertőzések, illetve asztma ellen is.

A Kanári-szigeteken borogatásként használták a ricinusbab leveleit.
Szoptató nők a mellükre helyezték, ezzel növelve a tejkiválasztást, és csökkentve mellbimbók gyulladását. Hasi területen borogatásként alkalmazva megelőzhető a menstruációval járó fájdalom.

Csodálatos hatásai:

  • Eltünteti a szemölcsöket, mégpedig úgy, hogy este és reggel körülbelül hússzor enyhén dörzsöljük azokat ricinusolajjal, hogy az behatoljon a kinövésbe.
  • Bőrfekélyesedésnél a ricinusolaj szintén eredménnyel használható.
  • Az idősebb bábaasszonyok az újszülött nehezen köldökét ricinusolajjal kenik be.
  • Ricinusolajjal masszírozzák az anyák mellét,hogy növeljék a tejhozamot.
  • A szem vörösességét vagy irritációját egy csepp ricinusolajjal szüntetjük meg, mely egyben megkönnyebbülést is hoz.
  • Kisgyermekeknél a haj nem kielégítő növése esetén kétszer hetenként,lefekvés előtt ricinusolajos bedörzsölést alkalmaznak, és azt másnap samponos mosással távolítják el. Ha a kezelés eredményeként a haj rendesen kezd el nőni, a bedörzsölést kéthetente vagy havonként folytatják.
  • A szempillák sűrűsödését és meghosszabbodását úgy érhetjük el, hogy hetenként háromszor lefekvés előtt ricinusolajjal kenjük be azokat, ugyanaz az eljárás alkalmazható a szemöldöknél is.
  • A vadászkutyák látásában zavarok állhatnak elő, ha magas fűben tartósan kénytelenek szaladgálni. Ilyen esetekben a ricinusolajos kezelés hozza rendbe a kutya beteg szemét.
  • Hörghurut (bronchitis) esetén a mellre két kanál ricinusolaj és egy kanál terpentin keverékét alkalmazzuk. A keveréket úgy készítjük, hogy felmelegített ricinusolajhoz adjuk hozzá a terpentint. A keverékkel bemasszírozzuk a beteg mellét és betakarjuk. Enyhébb esetekben este lefekvéskor, súlyosabb esetekben naponta háromszor alkalmazzuk.
  • Számos farmer házában a ricinusolaj állandóan kéznél van, azok, akik a népi gyógyászat gyógymódjait ismerik vágásokra, horzsolásokra vagy sebekre egy toll segítségével ricinusolajat kötnek.
  • A külsődleges aranyér ricinusolajjal kenve megpuhul és visszahúzódik.
  • Lábainkat túlterhelésük esetén hetente kétszer vagy gyakrabban lefekvés előtt ricinusolajjal bekenjük, bedörzsöljük, és rövid pamutharisnyát húzunk rá. Lábainkat másnap reggel pihenteknek érezzük, a fáradtság érzése eltűnik és a láb bőre bársonyos.
  • Tyúkszemek és bőrkeményedések puhításánál a ricinusolaj kiváló eredménnyel alkalmazható, megszünteti a fájdalmakat. Általában tyúkszemek specifikus gyógyszere

14520615682798_97984299524682_db

Hajnövesztő szuper-pakolás:

  • ricinusolaj
  • olívaolaj vagy tojás
  • citromlé

Langyosíts meg hajhossztól függően öt-tíz evőkanál ricinusolajat, majd keverd el ugyanennyi olívaolajjal vagy egy-két tojássárgával. Adj hozzá néhány csepp friss citromlevet. Ecset segítségével vidd fel a száraz tincsekre, a hajtövektől kiindulva, majd masszírozd át az egészet, mintha csak hajat mosnál. Kis ideig melegítsd a hajad hajszárítóval, majd csavard be átlátszó fóliával és egy jó meleg törülközővel.

Éjszakára is rajtahagyhatod a hajadon, csak húzz rá egy zuhanysapkát. Minél tovább marad fent a pakolás, annál hatásosabb, de ha hetente egyszer három órát van a hajadon, már meglátszik az eredmény. Az eltávolításhoz alaposan, samponnal moss hajat, akár egymás után kétszer-háromszor is, hogy minden olaj kijöjjön a fürtök közül. Ha a hajad zsírosodásra hajlamos, az utolsó öblítést érdemes hideg vízzel végezni, hogy a fejbőr faggyúmirigyei bezáruljanak.

Hozzászólások: